رویه‌های بازگرداندن محصول

آسودگی خاطر و رضایت‌مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های فروشگاه اینترنتی ماچو بوده است و ماچو در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

شرایط بازگرداندن محصول

استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

اگر محصول خریداری شده، آسیب دیدگی، اشکال یا ایراد ظاهری داشته باشد.
– اشکال یا ایراد باید حداکثر تا 24 ساعت پس از دریافت محصول، به ماچو اطلاع داده شود.
– لازم است بسته‌بندی اصلی محصولات تا پایان 7 روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
– استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که محصول در بسته‌بندی اصلی خود به ماچو بازگردانده شود.
– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی بسته‌بندی محصول و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
– این سرویس اشکال‏‏‌هایی که در اثر استفاده نادرست کاربر از محصول ایجاد شود را شامل نمی‏‏‌شود.

اگر محصول خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد.
– وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت محصول، به واحد خدمات پس از فروش ماچو از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع داده شود.
– اگر مغایرت، بدون استفاده از محصول قابل مشاهده است، مثل رنگ، باید محصول در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که محصول از حالت اورجینال یا بسته بندی اصلی و اولیه‌ی خود خارج نشده باشد.

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

– انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به محصولاتی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد؛ هر گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون و وکیوم، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از محصول استفاده نشده باشد.
– از آنجا که ماچو یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، حق استرداد محصول طبق شرایط صرفاً متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است (سفارش یک محصول به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود).
– اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به شماره‌ی 09399674466 (واحد پیگیری سفارشات ماچو) در واتس‌اپ و یا تلگرام اطلاع داده شود.
– اگر پس از دریافت محصول، مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 7 روز‏، باید انصراف خود را به شماره‌ی 09399674466 (واحد خدمات پس از فروش ماچو) در واتس‌اپ و یا تلگرام اطلاع دهد.
در این حالت، برگرداندن محصول پس از تأیید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که در شرایط اولیه‌ی خود (پلمب) باشد، از آن استفاده نشده باشد و به همراه همه‌ی ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود.
لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه‌ی محصول، حتی در بسته‌بندی، امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.
همچنین در صورت انصراف از خرید، هزینه‌ی ارسال محصول به عهده‌ی مشتری خواهد بود.

اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.
– آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت محصول، به خدمات پس از فروش ماچو اطلاع داده شود.
– با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه‌ی مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل، به عهده‌ی شرکت حمل و نقل است و فروشگاه اینترنتی ماچو تنها در صورت تأیید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
– محصول آسیب دیده باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به‌همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش ماچو ارسال شود.
– در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به ماچو بازگردانده شود.

– پس از بررسی محصولات مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که محصول خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل محصول سالم و بدون ایراد، محصول مزبور به مدت یک ماه به‌صورت امانت نزد ماچو در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت، ماچو در قبال محصول و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش پوشاک
– به دلیل رعایت نکات بهداشتی و شخصی و طبیعت خاص فروش این‌گونه محصولات، این گروه شامل مهلت تست 7 روزه نیستند. بنابراین برای استفاده از گارانتی تعویض، مشتری می‌پذیرد در اولین فرصت و حداکثر تا 24 ساعت پس از دریافت محصول، درخواست خود را با ذکر شماره پیگیری سفارش، به خدمات پس از فروش ماچو اطلاع دهد.
– درخواست تعویض تنها در صورتی پذیرفته می‌شود که پوشاک تنها تست شده باشد و در وضعیت اولیه و نو باشد و روی پوشاک هیچ‌گونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد، و مارک سایر ملحقات جدا نشده باشد.

محصول را چطور ارسال کنید؟

– لطفاً قبل از هر اقدامی با شماره‌ی 09399674466 (واحد خدمات پس از فروش ماچو) در واتس‌اپ و یا تلگرام هماهنگ فرمائید.
– از ارسال محصول بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش ماچو جداً خودداری کنید.
– برای ارسال، باید محصول به‌خوبی بسته‌بندی و ارسال شود.
– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی محصول و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
– فاکتور همراه محصول ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. در صورت ارسال با پست، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.
– اگر ساکن شیراز هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن محصول، با فروشگاه اینترنتی ماچو تماس بگیرید.
– در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن محصول از پست پیشتاز استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن محصول به غیر از پست پیشتاز به عهده‌ی مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. ولی هزینه‌ی پست پیشتاز با ارائه‌ی فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل‌های شرکت، پس از تأیید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود.
– محصول خریداری شده را داخل پاکت یا کارتن جداگانه‌ای قرار دهید و از نوشتن آدرس یا هر مورد دیگری روی محصول خودداری کنید.
– بسته‌ی خود را به آدرس شیراز، گلدشت معالی آباد، خیابان نیلوفر، کوچه 7، ساختمان نور، طبقه 3، واحد 6، فروشگاه اینترنتی ماچو، شماره تماس 09399674466 – کدپستی 7188666834 ارسال کنید.

هزینه‌ی ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

– اگر ایراد، وجود مغایرت یا آسیب دیدگی ظاهری، به تأیید کارشناسان خدمات پس از فروش ماچو برسد، هزینه‌های ارسال به عهده‌ی فروشگاه اینترنتی ماچو است.
– برای واریز هزینه‌ی پست به حساب مشتری، تصویری از رسید پستی با مهر شرکت پست به شماره‌ی 09399674466 در واتس‌اپ و یا تلگرام و یا ایمیل فروشگاه اینترنتی ماچو ارسال شود.
– در صورت انصراف از خرید، یا تأیید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان ماچو، هزینه‌ی ارسال و دریافت مجدد محصول، به عهده‌ی مشتری خواهد بود.

پس از رسیدن و دریافت محصول توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

– کارشناسان خدمات پس از فروش ماچو ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب دیدگی توسط کارشناسان ماچو تأیید شود، محصول تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند محصول خود را با محصول دیگری جایگزین کند. لازم به ذکر است که تعویض محصول منوط و مشروط به موجود بودن محصول در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض محصول، موجودی آن به اتمام برسد، ماچو بنا به انتخاب مشتری محصول دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه محصول مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب محصولی دیگر، تفاوت قیمت محصول جدید با محصول مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای محصول گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای محصول ارزان‌تر، ماچو تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.
– اتمام موجودی محصول و یا تغییرات قیمت محصول در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و ماچو در قبال تهیه‌ی همان محصول و یا تغییرات قیمت محصول هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه محصول -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.
– پس از دریافت و پذیرش محصول توسط ماچو، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، بررسی و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، بین 24 تا 48 ساعت کاری زمان خواهد برد.
– زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض محصول 24 الی 48 ساعت در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا سرعت کارشناسی را افزایش داده و در کوتاه ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.
– از هنگامی که وضعیت محصول در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.
– ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان پشتیبانی و خدمات پس از فروش ماچو است.

درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

– با شماره‌ی 09399674466 در واتس‌اپ و یا تلگرام در ارتباط باشید و یا پیام خود را در صفحه‌ی تماس با ما برای خدمات پس از فروش ارسال کنید.

– جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره‌ی پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.